piątek, 1 maja 2015

94. pilot kameleon: Def Leppard, On Through the Night
*

Co ma dziewięć rąk i ssie?


Kwestionariusz:
1. Najlepszy moment: Najlepszego momentu tutaj nie ma. Nie ma też średniego czy nawet słabego. Płyta jest gęstym, mulistym dnem z zerową widocznością. Wieje z niej niesmacznym mixem heavy metalu z wyraźną domieszką AOR i czerstwego hard rocka. Przekładane jest to wszystko oczywiście balladami najgorszego sortu, oczywiście bez wykraczania poza wspomniane wyżej gatunki. Bardzo bolesne doświadczenie kłuje w uszy kiepskimi kawałkami, tandetnymi solówkami i wszelakim syfem lat osiemdziesiątych, co to nie wyszlachetniał, jeno skwaśniał. Kawał zapleśniałego dźwięku, w którym nie ma co szukać jasnych stron, bo takowych tam nie ma. Dno, kakao, ból wnętrzności, wzorzec gówna. W utworze Satellite w refrenie sami o sobie śpiewają "chuje... chuje...".
2. Najgorszy moment: Żaden z kawałków zawartych na tej płycie nie jest chyba wart tego, by odsłuchać go więcej niż jeden raz. Co ciekawe jednak lud orzekł inaczej, a płyta stałą się początkiem kariery trwającej aż po dzień dzisiejszy. Nie mogę wyjść z podziwu.
3. Analogia z innymi elementami kultury: Jak byłem mały, to przeczytałem jakąś notkę na temat wychodzącej wtedy płyty Adrenalize w magazynie Bravo. Strasznie jarałem się okładką, logiem i tym, że jeden z muzyków nawala w specjalnie skonstruowany zestaw bębnów dla jednorękich. Moc! Wszystko to było mega zajebiste, ale niestety do muzy nie udało mi się dotrzeć. A obok była okładka Fear Of The Dark Iron Maiden. I tutaj pomógł Takt.
4. Skojarzenia muzyczne: Powinien być NWOBHM, ale to byłaby obelga, choć genologicznie pasuje. AOR metal będzie jedynym słusznym drogowskazem.
5. Pasuje jako ścieżka dźwiękowa do: Amerykańskie filmy lat 80. Taka muza zawsze odnajdzie się w takich obrazach. Scena w knajpie, z pudlami na scenie? Pasuje. Ballada do łóżkowej scenerii? Nie widzę przeciwwskazań. Wyścigi samochodowe? Włosy i moher rozwiewa wiatr.
6. Ciekawostka: Ten dowcip, co to za recenzję robi to prawdziwa pyszność. Zasłyszane w terenie, ma ponoć charakter klasyka
7. Na dokładkę okładka: Ciężarówka wiezie największą gitarę na ziemi. Brak pytań.

1 komentarz:

  1. Zapraszamy do dodania bloga w serwisie zBLOGowani! Mamy już ponad 7000 blogów z 22 kategorii.
    Należy założyć konto jako bloger i w 2 krokach dodać bloga do serwisu. Nasz robot sam pobiera aktualne wpisy i prezentuje je tysiącom użytkowników którzy codziennie korzystają ze zBLOGowanych. Dla blogera to korzyść w postaci nowych czytelników i większego ruchu na blogu. Zapraszamy!

    OdpowiedzUsuń